כרטיסי אשראי

מהם כרטיסי אשראי? כרטיסי אשראי הם דרך אחת שבה ניתן לבצע תשלום על מוצרים שונים ושירותים שונים, נוסף על תשלום במזומן ותשלום בצ'קים. כרטיסי אשראי הם דרך נפוצה מאוד לתשלום. מי שרוצה לשלם באמצעות כרטיסי אשראי צריך לקבל את הכרטיס מאחד מהבנקים או מאחת החברות שנותנות כרטיסי אשראי. ישנן חברות שונות בשוק שמציעות סוגים שונים של כרטיסי אשראי, ביניהם כרטיסים שמתאימים לשימוש גם בחו"ל, כרטיסים עם הטבות שונות וכרטיסים עם תכונות שונות.

כאשר משתמשים בכרטיסי אשראי, חיוב התשלום יתבצע לאחר הקנייה- יום אחד בכל חודש. בדרך כלל תשלמו על העסקה שביצעתם רק כשבועיים אחרים העסקה. כיום ניתן לבחור בין כמה מועדים לחיוב- לרוב ניתן לבחור בין ה-2 לחודש, ה-5 לחודש, ה-10 או ה-15, בהתאם להעדפה האישית שלכם. כמו כן, ניתן לבצע עסקה בתשלומי חינם- בתי עסק רבים מאפשרים חלוקה של התשלום לכמה תשלומים ללא תוספת של ריבית. אם בית העסק לא מוכן לחלק את העסקה לתשלומים, ניתן לחלק לתשלומים בריבית-עסקה שנקראת גם קרדיט. כך ניתן לפרוס את התשלום לכמה תשלומים, וחברת האשראי גובה ריבית על התשלומים שדחיתם. לכל כרטיס אשראי ומסלול אשראי את הריבית שנקבעה לו, כך שניתן לחשב ולדעת בדיוק כמה תשלומים.

כאשר רוכשים באמצעות כרטיס אשראי, לרוב ניתן לצבור נקודות או כוכבים- בהתאם לחברת האשראי שלכם. כל עסקה צוברת בשבילכם נקודות או כוכבים, ועם הזמן וככל שאתם מבצעים עסקאות רבות יותר, תוכלו לנצלן ל מבצעים שונים. לעתים יש הנחות שונות, קנייה של כרטיסים להופעות תמורת נקודות, מבצעים 1+1 תמורת נקודות, קנייה של מוצרים חשמליים, קבלת הנחות תמורת ניצול הנקודות ועוד. כדאי תמיד לשים לב כמה נקודות יש לכם- הנתון יהיה כתוב בחשבונית החודשית שלכם.

כאשר משתמשים בכרטיס אשראי, ישנן עמלות מיוחדות שנגבות מכם בכל חודש. ישנם דמי חבר- דמי כרטיס חודשיים שנגבים בכל חודש עבור ניהול האשראי. זוהי עמלה שכוללת בתוכה שלוש עמלות- דמי הגבלת אחריות, דמי טיפול או תפעול ודמי חבר. העמלה הזאת היא עמלה שגובה הבנק, ואתם יכולים לנסות ולבקש הנחה על עמלה זו. עמלה נוספת היא עמלת חיוב נדחה, אשר גובים כאשר מחלקים עסקאות לתשלומים, גם אם מדובר בתשלומים ללא ריבית- נשלם עמלה מסוימת על כל תשלום שנדחה. סוג נוסף של עמלה ייגבה על עסקאות בחו"ל- משיכת כסף מכספומטים וכמובן עסקאות אשראי. לעתים, עסקאות שמתבצעות בחו"ל מחויבות באופן מיידי , וכמו כן ישנן עמלות מיוחדת של המרת העסקאות מהמטבעות השונים לשקל הישראלי.

חלק מחברות כרטיסי האשראי מציעות הטבות שונות והנחות על עמלות ללקוחות חדשים או ותיקים, כך שכדאי לבדוק מהן העמלות שאתם משלמים, ולבחון האם יש דרך שבה תשלמו פחות על אותם שירותים. הדבר יכול להוביל לחסכון גדול לאורך זמן.

בשוק ישנם סוגים רבים של כרטיסי אשראי, ביניהם כרטיסים בינלאומיים, כרטיסי אשראי שבהם ניתן לדחות תשלומים מהחודש לחודש הבא, כרטיסים שקשורים לבנקים השונים, כרטיסי אשראי שקשורים לרשתות שיווק וקניות מסוימות, ועוד. לפני שאתם מזמינים כרטיס אשראי בדקו שהוא הטוב ביותר עבורכם ועונה בצורה המיטבית על הצרכים שלכם.

למידע נוסף בנושא כרטיסי אשראי קרא את הדפים הבאים:

כרטיסי אשראי | ישראכרט | לאומי קארד | ויזה כאל