איך לחיות נכון ?

אנשים רבים שואלים את עצמם איך לחיות נכון. איך לחיות ללא דאגות מיותרות, חששות, חרדות או מועקות. איך לחיות נכון בצורה כזאת שבה חיי היום יום יהיו שלווים ורגועים. כמובן שחלק ניכר מהדברים שאנשים חושבים עליהם כשהם חושבים איך לחיות נכון, הם נושאים שקשורים ברווחה הכלכלית ובעתיד הפיננסי שלהם. כאשר אנשים נמצאים במצב כלכלי יציב ומאוזן, הם רגועים יותר, ויודעים שלפחות בעיה אחת אין לה- בעיה של חוסר איזון כלכלי, מינוס בבנק וכן הלאה.

אז איך לחיות נכון, כך שלא יהיו לנו את אותם דאגות וחרדות? ראשית יש להיות מציאותיים, ולא להוציא כספים שאין לנו, או שאנחנו לא הולכים להרוויח בעתיד הנראה לעין. ישנם אנשים שרוצים לחיות ברמת חיים מסוימת, למרות שהיא לא מתאימה להכנסות שלהם. יש להם כמה אפשרויות- לנסות ולהגדיל את ההכנסות שלהם בצורה מסוימת, להוריד את רמת החיים כך שתתאים להכנסות שלהם, או להמשיך לנהוג בצורה מפוזרת ובלתי אחראית, אך לדעת שיום יגיע ובו הם יצטרכו לשלם את המחיר.

איך לחיות נכון? מומלץ לתכנן את ההוצאות הכספיות השנתיות שלכם, ולדעת פחות או יותר מה אתם מסוגלים לרכוש, ומה יישאר מחוץ לחישוב הכלכלי. כדאי להימנע ככל האפשר מפריסה של תשלום לתשלומים רבים, כיוון שהריבית עליה עשויה להצטבר לסכומים גדולים, וכמו כן הפריסה הזו גורמת לעתים לתחושה שלא באמת משלמים את הסכום כולו, ולא כך הדבר.

כמו כן מומלץ תמיד לבצע סקר שוק, בכל נושא. מדהים עד כמה טווחי המחירים של מוצרים שונים הם רחבים, ועד כמה ניתן לחסוך על ידי בירורים פשוטים. אם יש מוצרי צריכה שאתם צורכים בצורה קבועה, כדאי לברר היכן הם תמיד הכי זולים, או אם מדובר במוצרים שיש עליהם מבצעים מעת לעת, לבדוק לפני כל קנייה היכן יש מבצע. כיום ניתן אף למצוא אתרי אינטרנט שבהם השוואה עדכנית של מוצרים שונים, לדוגמה בתחום מוצרים שונים לתינוקות ולילדים.

איך לחיות נכון? לחיות נכון פירושו של דבר שאתם מרוצים מהמקום שבו אתם נמצאים, מכל הבחינות. ניתן להנחיל לכם ולבני המשפחה נוהג של תכנון פיננסי מדויק, כך שתוכלו לתכנן מראש את ההוצאות שלכם. אם יש משהו שאתם מאוד רוצים לרכוש, אך אין לכם את סכום הכסף המתאים, נסו לחסוך. גם אם בכל פעם תחסכו רק סכום קטן של כסף, בסופו של דבר סביר להניח שתגיעו לסכום המבוקש. הרגשת הסיפוק שבידיעה שחסכתם והצלחת לרכוש את אותו דבר שחלמתם עליכם- היא תחושה נהדרת, והשיטה מומלץ להנחלה כמובן גם לילדים.

שתפו את כל המשפחה ושאלו גם אותם מה התשובה שלהם לשאלה איך לחיות נכון. שיתוף של המשפחה כולה בתכנון הפיננסי ובדרך שבה אתם פועלים מבחינה כלכלית, יכולה לתרום רבות לביצוע טוב ויעיל של התכנון הפיננסי שלכם. איך לחיות נכון ולשמור על ספונטניות כלכלית מסוימת? דאגו להכניס בתקציב המשפחתי גם סעיפי כיף ספונטניים. לדוגמה ערב יציאה בלי הילדים, כולל חישוב התשלום לבייביסיטר, או יציאה לסרט עם כל הילדים, כולל פופקורן. הידיעה שאתם יכולים לעשות משהו כיף בספונטניות מבלי לחשוב על ההוצאה יותר מדי (בתנאי שאלו נעשים במידה) נעימה ותורמת לתחושת הביטחון של כל המשפחה.