הלוואות לעסקים קטנים

יזמים רבים המעוניינים לפתוח עסק, או עסקים קטנים המבקשים להתרומם ולהתרחב, פונים במקרים רבים לקבלת הלוואות למטרות אלו ורבות אחרות. הלוואות לעסקים קטנים ניתנות על ידי מגוון רחב של גופים, ובפני בעל העסק עומדות אפשרויות רבות לקבל מימון מתאים לצרכיו בהנחה והוא עומד בקריטריונים הרלוונטיים לקבל ההלוואה מהגוף המממן.

הלוואות לעסקים קטנים, מהוות מנוף פיננסי המאפשר לבית העסק להתרחב, לצלוח את תהליך ההקמה ללא הוצאה כספית גדולה מצד בעל העסק, לקניית מלאי התחלתי למכירה, להשקעות שונות בשיווק ואלמנטים של פרסום, לבניית אתר אינטרנט, וכדומה. הלוואות לעסקים קטנים, יאפשרו לבעל העסק לקדם את בית העסק מבלי לדאוג להוצאה גדולה של כספים ולהיות תלוי ברווחים בשנה הראשונה לפחות, לפתיחת העסק.

מי נותן הלוואות לעסקים קטנים?
הלוואות לעסקים קטנים ניתנים על ידי מגוון רחב של גופים פיננסיים, משרדי ממשלה וקרנות. קבלת הלוואות לעסקים קטנים מקרנות כגון: קרן דרומה צפונה לעסקים, קרנות מדינה לסיוע היי טק , קרן מדינה ליצואנים, קרן סיוע לבתי עסק קטנים ובינוניים, קרנות סיוע ליישובי עוטף עזה, קרן סיוע מטעם המדינה לבתי עסק בינוניים, מענקי מחקר ופיתוח וקרנות נוספות בסדר גודל שכזה. חשוב לזכור כי, לקבלת הלוואה מקרנות אלו, יש צורך לעמוד בקריטריונים מסוימים, והינה רלוונטית לתחום העסק.

עסקים שאינם עומדים בקריטריונים לקבלת הלוואות לעסקים קטנים מקרנות הסיוע, יכולים לפנות לבנקים לקבלת הלוואות שכאלו. בנקים רבים מציעים מגוון מוצרי הלוואה ואשראי המיועדים לעסקים קטנים, ובמחלקה בעסקית של הבנק תוכלו לקבל סיוע בהתאמת ההלוואה המתאימה לצרכי העסק שלכם וכן ליכולת ההחזר החודשית שלכם.

אלטרנטיבה נוספת הינה קבלת הלוואה מחברה חוץ בנקאית. קבלת הלוואות לעסקים קטנים בעזרת חברה חוץ בנקאית, לרוב תינתן רק לעסק קיים ופעיל ולא למטרת פתיחת עסק. הלוואות אלו, מיועדות לרוב למחזיקי כרטיסי אשראי של החברה החוץ בנקאית, ומותנים בבדיקת יכולת ההחזר וההתנהלות הבנקאית של בית העסק והכנסותיו.

הלוואות לעסקים קטנים – החופש להתקדם.
הלוואות לעסקים קטנים באות לעודד הקמה וצמיחה של עסקים כחול לבן במשק הישראלי. יזמים רבים שאין ידם משגת את ההון ההתחלתי לפתיחת העסק נעזרו ונעזרים בהלוואות אלו להקמת העסק שלהם, ויכולים לעשות זאת מבלי להוציא את הכספים מכיסם הפרטי. בהתחשב בעובדה שלעסקים חדשים לוקח מזן מה לבסס עצמם, ובהתאמה, לצבור לקוחות וכן להתחיל להראות רווחים, יש חשיבות עצומה למימון מתאים כדי לאפשר לעסק לעשות את צעדיו הראשונים בהשקעה מתאימה.

עסקים קטנים ותיקים יותר, עושים שימוש בהלוואות אלו לשדרג את העסק הקיים שלהם, לשפץ חנות או משרד על מנת להגדיל את קהל לקוחותיהם הפוטנציאלי, להשקיע בפרסום, שיווק, אתר אינטרנט או כל אלמנט אחר של מיתוג העסק, לקנות מלאים חדשים מבלי להכביד על תזרים המזומנים שלהם, להתרחב או לפתוח סניפים נוספים ולקדם את העסק הקטן לגדלים משמעותיים יותר ולהתפרס על יותר ערים ובכך להציע את מוצריהם או שירותיהם לקהל לקוחות גדול יותר.