הלוואות לעסקים

הלוואות לעסקים הינן הלוואות נפוצות במיוחד, המתייחסות לכספים המיועדים למינוף וקידום העסק בתחומים שונים. עסקים קטנים ובינוניים עושים שימוש בהלוואות אלו ככלי לקדם את העסק הפרטי שלהם מבחינות שונות ומגוונות כפי שיפורט בהמשך. הלוואות לעסקים ניתנות על ידי מספר גופים פיננסיים וכן מספר גופים ממשלתיים בהתאמה למפרט העסק או לצרכיו. הלוואות אלו, לרוב דורשות התאמה לקריטריונים מסוימים ובדיקת יכולת ההחזר של העסק המבקש.

הלוואות לעסקים – מי עושה שימוש בהן?
עסקים שונים ומגוונים, בין אם קטנים ובית אם בינוניים או גדולים יותר, בין אם בתחום קמעונאות ובין אם נותני שירותים, רובם עושים שימוש בהלוואות המיועדות לעסקים. הלוואות לעסקים מיועדות למגוון מטרות, החל מקניית סחורה למכירה, בניית העסק וסכומים התחלתיים לפתיחתו, פרסום ושיווק, מיתוג ובידול העסק ממתחריו וכלה בהרחבת עסק קיים, פתיחת סניף נוסף, שיפוץ עסק קיים, או כהשלמה לתזרים המזומנים לעסק בחיתוליו. בעסקים חדשים קטנים, לרוב היזם נדרש להשקיע לא מעט כסף על מנת לפתוח עסק בהתאמה לחזון שלו, הלוואות לעסקים קטנים, מאפשרות לו להשקיע את הכסף מבלי להוציא כסף מכיסו, עד שיראה רווחים.

עסקי קמעונאות רבים, עושים שימוש נרחב בנטילת הלוואות לעסקים, על מנת לקנות סחורה התחלתית לעסק שלהם. כידוע, מלאי ראשוני בעסקי מסחר, הינו חשוב מאין כמוהו. ההיצע בחנות שלכם הינו קריטי למשיכת קהל הלקוחות ההתחלתי, במיוחד במידה והחנות נפתחה לא מכבר. הלוואות לעסקים יאפשרו לבעלי עסקים בתחומי קמעונאות לקנות מלאי התחלתי, מבלי להכביד על עצמם, ומבלי להיות תלויים ברווחים מיד עם פתיחתה של החנות. חנויות חדשות בפרט ועסקים קטנים בכלל, לא יתחילו לייצר רווח מיידי ברוב המקרים, ולכן, נטילת הלוואות לעסקים, מאפשרת לבעל העסק, לקנות מלאי, מבלי לדאוג האם הרווחים יכסו את עלותו, ובנוסף, להמתין עד שחנותו תצבור את ציבור הלקוחות הקבועים שלה, תתבסס ותתחיל להניב רווחים.

מי נותן הלוואות לעסקים?
הלוואות לעסקים ניתן לקבל בראש ובראשונה דרך קרנות סיוע שונות. לאחר המשבר הכלכלי העולמי, הוחלט בישראל להעמיד הלוואות לבתי עסק קטנים ובינוניים דרך קרנות סיוע. קרנות המדינה המעניקות סיוע הפועלות בישראל הינן: קרנות מדינה לסיוע היי טק , קרן מדינה ליצואנים, קרן סיוע לבתי עסק קטנים ובינוניים, קרן דרומה צפונה לעסקים, קרן סיוע מטעם המדינה לבתי עסק בינוניים,קרנות סיוע ליישובי עוטף עזה, מענקי מחקר ופיתוח וקרנות נוספות אחרות. לקבלת הלוואה מקרנות אלו, יש צורך לעמוד בקריטריונים מסוימים, והינה רלוונטית לתחום העסק.

בנוסף, במידה ולא תקבלו מענה מקרנות אלו, תוכלו תמיד לפנות לסניף הבנק שלכם בבקשה לקבלת הלוואה לעסקים. לבנקים יש מחלקות עסקיות המיועדות לטיפול בעסקים קטנים גדולים ובינוניים ומילוי הצרכים שלהם. לרוב הבנקים יהיו הצעות אטרקטיביות המאפשרות לבעל העסק לקחת הלוואה בתנאים נוחים במיוחד. מלבד הבנקים, תוכלו לקבל הלוואות לעסקים, גם מגופים חוץ בנקאיים, המציעים הלוואות ומגוון מוצרי אשראי גם לבעלי עסקים מכל סוג וגודל, שיענו על צרכי ההלוואה העסקית המתאימה לכם.