הלוואות לשכירים

הלוואות לשכירים, הינם מוצרי אשראי המותאמים לתת מרווח כלכלי לשכירים במשק. ישנו היצע מגוון של הלוואות לשכירים, שיכולות להילקח ממספר גורמים. נטילת הלוואה שכזאת, בתנאים המתאימים, תאפשר לעובד השכיר לצאת מהמצוקה הכלכלית בו הוא נמצא, או לבצע רכישה גדולה שתאפשר לו ולמשפחתו לעלות ברמת החיים הנוכחית.

הלוואות לשכירים – מי זקוק להלוואות אלו?
בהתחשב בעובדה שהמשכורת הממוצעת במשק לשכיר אינה מרקיעת שחקים, מרבית השכירים במשק יתקשו לבצע רכישות גדולות במזומן. ולכן, שכירים רבים זקוקים למימון אם ברצונם לשכור או לקנות דירה, לשדרג את הרכב או לשפץ את הבית, לצאת ללימודים אקדמאים או לכל מטרה אחרת בחיים. הלוואות לשכירים החווים מצוקה כלכלית, הינה אלטרנטיבה מצוינת, לסגירת יתרת החובה בבנק לאפשר לעובד השכיר מעט אוויר לנשימה בפריסת תשלומים נוחה שיוכל לעמוד בה.
מי מעניק הלוואות לשכירים?
הלוואות לשכירים יכולות להינתן על ידי מגוון רחב של בנקים וגופים פיננסיים.

  1. הלוואות לשכירים באמצעות הבנק – שכירים רבים ולהם חשבון עו"ש בו הם פעילים במשך שנים רבות, יעדיפו לקבל הלוואה מסניף הבנק. הבנקים מעניקים הלוואות לשכירים המעבירים את משכורתם לבנק ביתר קלות, עקב הכרות מוקדמת עם הלקוח, ולרוב מציעות ריביות אטרקטיביות ופריסת תשלומים נוחה ביותר.
  2. הלוואות לשכירים מגופים חוץ בנקאיים – ישנה עדיפות בקבלת הלוואות לשכירים גם בחברות חוץ בנקאיות, שיעניקו קו אשראי הכולל, ברוב המקרים, כרטיס אשראי חוץ בנקאי שבמסגרתו יוכל השכיר לקבל הלוואה מהירה לכל מטרה שיחפוץ בה, ללא בטחונות וללא ערבים.
  3. הלוואות לשכירים דרך חברות הביטוח שלהם – שכירים ולהם ביטוח מנהלים או מוצר ביטוחי דומה, יוכלו לקבל הלוואות לשכירים גם מחברות הביטוח שלהם. חברות הביטוח יעניקו הלוואה עד גובה סכום החיסכון, כאשר החיסכון משמש כבטוחה להחזרת ההלוואה לחברת הביטוח.
  4. הלוואות לשכירים דרך מקום העבודה – שכירים רבים יכולים לקבל הלוואות ממקום העבודה שלהם, תוך שההחזרים מקוזזים ישירות ממשכורתם החודשית. הריביות על הלוואות שכאלו, הינן לרוב נמוכות משמעותית מהריביות המוצעות בבנק או בכל גוף פיננסי אחר. ובכך הופכות את קבלת ההלוואה ממקום העבודה לכדאית הרבה יותר מאשר קבלת הלוואה מגורם מממן משני.
  5. הלוואות לשכירים דרך גופים פרטיים – ישנם גופים פרטיים רבים המציעים שירותים פיננסיים לשכירים, הכוללים מתן הלוואות. נישה זו הינה נישה אפורה במקצת, מכיוון שחלק מהחברות המממנות, אינן בעלות כל האישורים הנדרשים ממשרד האוצר. כאשר נוטלים הלוואה מחברה שכזאת, רצוי לוודא כי הינה חברה המורשית לעסוק בשירותים פיננסיים וכן בעלת כל האישורים הנדרשים ממשרד האוצר. הריביות בסוג הלוואה שכזה, לרוב גבוהות למדי, ורלוונטיות יותר להלוואות בסכומים קטנים יותר.

נטילת הלוואה לשכירים, עשויה להיות דרך טובה לאושש את תזרים המזומנים, לשדרג או לרכוש פריטים נחשקים ולשלם חובות. רצוי כי תבדקו את מוצרי ההלוואה המוצעים לכם ותיקחו הלוואה רק מגוף פיננסי שאתם בוטחים בו, וכמובן, אחרי שביצעתם את כל בדיקות הכדאיות, וכן חישבתם את גובה ההחזרים החודשי על מנת לוודא כי תוכלו להתחייב לו.