מחשבון הלוואה

מחשבון הלוואה הינו מחשבון המאפשר לנו לדעת לפי גובה ההלוואה שנטלנו מה יהיה צפי ההחזר החודשי שלנו, בהזנת משתנים שונים המאפיינים את ההלוואה. ישנו מגוון רחב של מחשבונים ברשת, ועלינו לבחור מחשבון הלוואה מפורט ככל האפשר על מנת לקבל אינדיקציה אמיתית לגבי ההחזרים החודשיים של ההלוואה שלקחנו. חשיבות השימוש במחשבון הלוואה כאשר נוטלים הלוואות הינה קריטית. שימוש שכזה יאפשר לנו לתכנן את הוצאותינו בקפידה מבלי להיות מופתעים מגובה החזרי ההלוואה כל חודש.

מחשבון הלוואה – דע האם תוכל לעמוד בהחזרים טרם נטילת ההלוואה.
שימוש במחשבון הלוואה, מאפשר לנו לקבל אינדיקציה לגבי גובה ההחזרים. אינדיקציה זו חשובה מאין כמוה במיוחד בהלוואות ארוכות טווח, ותאפשר לנו לתכנן את הוצאותינו בהשוואה להכנסות שעתידות להתקבל ממקורות שונים. כאשר מחשבון הלוואה נותן לנו תוצאה גבוהה, נוכל לשקול מחדש האם להתחייב להלוואה בעלת החזרים גבוהים במיוחד או להחליט מהו טווח השנים או החודשים להם נרצה לפרוס את ההלוואה.

פריסת ההלוואה לחודשים ארוכים יותר, תאפשר לנו להפחית את ההחזרים משמעותית להחזרי הלוואה בהם נוכל לעמוד. גם כאשר ממחזרים מספר הלוואות להלוואה אחת, נוכל לדעת מראש מה יהיה גובה ההחזר, ולהוזיל אותו במידת הצורך.

מחשבון הלוואה – מאפשר לשקול את כדאיות ההלוואה ביתר קלות.
מחשבון הלוואה מאפשר לנו גם לקבל אינדיקציה לגבי כדאיות ההלוואה. בנקים שונים יציעו ריביות שונות ותנאים שונים. שימוש במחשבון הלוואה, ייתן לנו את הכלי הנדרש להזין בו את כל הנתונים שיסתכמו להחזר החודשי, שזוהי בעצם השורה התחתונה של ההלוואה, ויאפשר לנו לבחור בין בנקים או מוצרי אשראי כאוות נפשנו, על מנת לקבל את ההלוואה הטובה ביותר בהתאמה אישית לצרכים שלנו.

מחשבון הלוואה – דע מהי עלות המשכנתא שלך.
כשאנו נוטלים הלוואות ארוכות טווח במיוחד כגון משכנתאות, איננו לוקחים בחשבון את הריביות המתווספות לה, והעובדה כי הן יכולות להשתנות, לפחות בחלק מהמקרים. במשכנתאות חישוב החזרי ההלוואה הינו מסובך אף יותר, בהתחשב בעובדה כי חלק מהמשכנתאות נלקחות בריביות שונות ונחשבות למעשה, לשתי הלוואות שונות באחוזי ריבית שונה לחלוטין. ולפיכך, לוח הסילוקין המקורי אותו מקבלי מהבנק במעמד ההלוואה, אינו רלוונטי כאשר יש שינוי בריביות.

במקרה שכזה, שימוש סדיר במחשבוני הלוואה מתעדכנים, כאשר הנתונים המוזנים על ידינו, הם הנתונים הרלוונטיים להלוואה שנטלנו, לפי העדכון האחרון, יספקו לנו עדכון מתמיד, טרם תשלום החזרי ההלוואה, לגבי גובה ההחזרים ונוכל לתכנן את הוצאותינו בהתאם. שימוש במחשבון הלוואה, לחישוב החזרי הלוואות בריבית משתנה, גם כאשר אנו בעיצומו של החזר ההלוואה, הינו חיוני במיוחד לתכנון הוצאותינו.

מחשבון הלוואה – כדאיות למחזור הלוואות ישנות.
השימוש במחשבוני הלוואה, כדאי במיוחד כאשר אתם שוקלים למחזר הלוואות, בין אם בחרתם למחזר מספר הלוואות קטנות לאחת, או בין אם בחרתם לפרוע חלקית הלוואה קיימת. מחשבון הלוואה, יאפשר לכם לדעת מראש, האם התהליך הינו משתלם או שההחזרים יהיו זהים, ובכך להימנע מתשלום עמלות פירעון מוקדם כאשר התוצאה היא כמעט זהה ואינה כדאית.