מימון לרכב

רכב חדש ונוצץ הינו מושא החלומות של רבים מאיתנו. אך קניית רכב חדש כרוכה בהוצאה משמעותית אשר דורשת משאבים כלכליים לא מבוטלים. את ההוצאה ניתן לפרוס בעזרת מימון מתאים. הלוואה לרכב, ניתן לקבל ממגוון גופים פיננסיים שונים וכן מהחברות המוכרות לכם את הרכב החדש.

ממי ניתן לקבל מימון לרכב חדש?

  1. בנקים – בנקים רבים מציעים הלוואות למימון רכישת רכב חדש או רכב יד שנייה, בכפוף לתנאים מסוימים שנקבעים על ידי הבנק, ומשנתון מסוים של הרכב ומעלה. הבנקים מציעים את ההלוואה בפריסה של 36 עד 60 תשלומים ברובה, וכנגד שעבוד הרכב החדש לבנק. כמעט באופן גורף, בנקים לא יממנו את מלוא ערכו של הרכב, ולכן תצטרכו לשלם מקדמה כלשהיא מכיסכם.
  2. חברות ליסינג מימון לרכב בעזרת חברת ליסינג פרטי, הינה שיטת מימון נפוצה ביותר. חברות הליסינג מציעות הלוואה לרכב העשויה להגיע ל – 100% מימון. עם זאת, לרכישה דרך חברת ליסינג יש תנאים שונים שרצוי לבדוק טרם הרכישה. במקרים מסוימים, בתום תקופת הליסינג, יתאפשר לכם למכור את הרכב בחזרה לחברת הליסינג ולקנות רכב אחר במקומו.
  3. חברות אשראי וגופים פיננסיים חוץ בנקאיים – חברות פיננסיות רבות מציעות מוצרי אשראי מימוניים הכוללים הלוואה לרכב חדש או יד שנייה. סוג מימון לרכב זה, ניתן ללקוח כפוף לשעבוד הרכב, המשמש כבטוחה, לחברה המממנת.
  4. רכישת רכב דרך היבואן – יבואנים רבים מציעים מימון מלא או חלקי לרכישת רכבים מהחברה היבואנית, גם כאן, מימון לרכב חדש, יינתן כאשר הרכב החדש משועבד לחברה היבואנית ולמעשה, הבעלות עליו היא בעלות משותפת של הלקוח והחברה היבואנית ושניהם נרשמים ברישיון הרכב.

מימון לרכב – איך לבחור את הדרך המימונית המתאימה ביותר לכם?
ההוצאה הכספית הכרוכה ברכישת רכב חדש הינה גדולה במיוחד, בהשוואה להוצאות השוטפות החודשיות, ולכן יש לבחון בקפידה מי מבין האפשרויות המימונית היא הרלוונטית ביותר עבורנו. ישנם כמה תנאים בהם רצוי להתמקד:

  1. ריבית – יש להשוות את הריביות המוצעות לכם בכל דרך מימונית שתבחרו. לעיתים אחוז הריבית מייקר משמעותית את ההלוואה והופך אותה ללא כדאית בעליל. רצוי להשוות את הריביות תוך חישוב החזרי ההלוואה העתידיים, כדי לוודא שהינכם יכולים לעמוד בהחזרים ולא תסתכנו באיבוד כלי הרכב שרכשתם.
  2. גובה ההלוואה – גופים פיננסיים שונים יציעו לכם אחוזי מימון לרכב שונים. ולכן, אם ברשותכם סכום קטן השווה ערך לעשרה עד עשרים אחוזים מערך הרכב אותו אתם מבקשים לקנות, אזי שתאלצו לגשת לגוף פיננסי שיאפשר לכם לקבל מימון בסכום הנדרש לכם.
  3. פריסה והחזרים – יש חשיבות יתרה לנוחות פריסת התשלומים המוצעת לכם. חברות מימון שונות יציעו לפרוס את התשלומים שלכם למספר חודשים נתון. פריסת התשלומים למעשה, מקטינה אותם בתחשיב ההוצאה החודשית, ולכן יש להתאים את מידת יכולת ההחזר שלכם לפריסת התשלומים המוצעת.
  4. האותיות הקטנות – בהסכמי ליסינג במיוחד ובהלוואות רכב בכלל, יש לשים דגש על קריאת האותיות הקטנות על מנת למנוע אי נעימויות ומצבים בהם אתם עומדים בפני שוקת שבורה.