מימון

ישנן הוצאות גדולות במיוחד, שאותם אדם מן השורה אינו יכול להוציא בבית אחת ובמזומן. לעיתים קרובות מדובר בהוצאה לקניית דירה או רכב חדש, או לכל מטרה אחרת בה נדרשת פריסת ההוצאה הגדולה. השימוש באלמנט מימון, נעשה בכל האספקטים של החיים, גם לאנשים פרטיים וגם לבעלי עסקים, לכולם, ברוב המקרים, נדרש מימון להוצאות שאין ביכולתם לשלם מכיסם במזומן ובאופן מיידי. ישנו מגוון רחב של אפשרויות מימון המוצע על ידי מספר גופים פיננסיים וחברות.

מימון במגזר הפרטי
במגזר הפרטי ישנו שימוש נרחב באלמנט המימון. מכיוון שחלק אינטגראלי מהמגזר הפרטים מורכב ממעמד הביניים, אותו מעמד המורכב ברובו מעובדים שכירים, הרי שאין לצפות כי יוכלו לרכוש דירה במזומן, ללא מימון מתאים, אלא אם כן חסכו במשך שנים רבות. מימון רכישת דירה כנגד משכנתא, הינו סוג הלוואה נפוץ ביותר, המאפשר לרכוש דירה בפריסת תשלומים בהם יכול הרוכש לעמוד.

סוג נוסף של מימון, מתבטא במימון לרכישת רכבים, בין אם חדשים או רכבי יד שנייה. מימון לרכישת רכבים חדשים, ניתן על ידי מגוון רחב של גורמים, החל מהבנקים וחברות מימון חוץ בנקאיות וכלה ביבואני הרכב וחברות הליסינג. בסוג הלוואה שכזו, נדרש מבעל הרכב לשעבד את רכבו לגורם המממן, בתמורה לקבל ההלוואה לרכישת הרכב. מרבית ההלוואות הניתנות לרכישת רכבים חדשים או משומשים, אינם מכסים את מלוא שוויו של הרכב, על מנת להגן על הגורם המממן מאי עמידה בהחזרי ההלוואה, וחוסר יכולת לקבלת מלוא התמורה מהרכב, באם יימכר.

מימון ללימודים אקדמאיים, הינה הלוואה נפוצה אף היא, ובהתחשב בעובדה כי שכר לימוד שנתי, אינו בהישג ידם של מרבית הסטודנטים הלומדים באוניברסיטאות, ניתן לקבל הלוואות סטודנט ממגוון רחב של גורמים, החל בבנקים וכלה בקרנות המיועדות למתן הלוואות לסטודנטים בריביות מועדפות.  הלוואות נוספות ניתן לקבל למעשה, לכל מטרה אפשרית, משיפוץ הדירה שבבעלותכם, רכישת טלוויזיה משוכללת ועד הלוואות לסגירת יתרת החובה בבנק.

מימון במגזר העסקי
במגזר העסקי נעשה שימוש באלמנטים של מימון ממגוון גורמים. יזמים המעוניינים לקבל הלוואה לפתיחת עסק, יכולים, תוך עמידה בקריטריונים הנדרשים, לקבל מימון להקמת עסק משלהם כמעט בכל תחום שיחפצו, מקרנות אותם מממנת המדינה, כגון הקרן לעידוד עסקים צעירים בישראל וכדומה. מימון שכזה, מאפשר ליזמים להתפתח מבלי שיאלצו לדאוג בטווח המיידי לעלויות הקמת העסק וההשקעה הראשונית בו.

עסקים קיימים אף הם עושים שימוש נרחב במימון, בין אם לשדרוג העסק הקיים, שיפוץ נרחב, פתיחת סניף נוסף, הרחבה של העסק עצמו, קניית מלאים למכירה,השקעה בפרסום ושיווק או כל מטרה התורמת להתפתחותו וצמיחתו של העסק. בעלי עסקים קטנים כגדולים, עושים שימוש בהלוואות על מנת לקדם את עסקיהם מבלי להסתמך על הרווחים שיניב העסק בטווח המאוד מיידי, ופורסים את החזר ההלוואה לתשלומים נוחים שלא יכבידו על תזרים המזומנים העסקי שלהם. מימון מתאים יאפשר לבעל העסק להמשיך ולפעול, מבלי לקרוס תחת עול התשלומים ולחוות קשיי תזרים ובכל להפעיל את העסק בשקט נפשי.