הלוואות בנקאיות

הלוואות בנקאיות, משתייכות לקבוצת מוצרי אשראי המוצעת על ידי הבנקים. ישנו מגוון עצום של הלוואות שתוכלו לקבל מהבנק, במגוון תנאים ובמגוון צורות החזר. הלוואות בנקאיות, ברוב המקרים, ניתנות בריביות אטרקטיביות במיוחד לעומת גופים פיננסים אחרים, מכיוון שיכולת המימון של בנקים הינה גבוהה, וכן, ההלוואות המתקבלות בבנקים מבנק ישראל, הינן בריביות נמוכות יחסית למשק.

אילו סוגי הלוואות בנקאיות ניתן לקבל?
כאמור, ישנו מגוון רחב של הלוואות בנקאיות הניתנות על ידי הבנק, בתנאים שונים, ובצורת החזר שונה:

  1. הלוואות בנקאיות כנגד בטחונות – הלוואות אלו, הינן הלוואות הניתנות על ידי הבנק כנגד משכון נכס כל שהוא, כגון: דירה, רכב, תוכניות חיסכון, קופות גמל, קרנות השתלמות או נכסים נוספים בעלי ערך הניתן למימוש במידה ולא תוחזר ההלוואה. במרבית המקרים, הלוואות בנקאיות שכאלו, הינן הלוואות ארוכות טווח, המיועדות לממן את רכישת הנכס, שדרוג או שיפוץ, ותשלומי החזר נפרסים לתקופות ארוכות, בהתאם לצרכי הלווה.
  2. הלוואות בנקאיות ללא ערבים – הלוואות מסוג זה, הינן הלוואות הניתנות ללקוחות הבנקים המציגים היסטורית התנהלות בנקאית תקינה והפקדת משכורת באופן קבוע לחשבון הבנק שלהם. בנקים רבים, מציעים ללקוחותיהם, הלוואות בנקאיות הזמינות דרך האינטרנט או דרך שירותי בנקאות טלפונית, וניתן לקחתן ללא הגעה לסניף הבנק, כאשר הלווה יכול לבחור את תקופת ההחזר מתוך הטווח שמציע הבנק. הלוואות אלו אטרקטיביות במיוחד בעבור לקוחות שאינם יכולים או אינם רוצים להגיע לסניף הבנק וזקוקים לתזרים מזומנים בדחיפות, לכל מטרה שהיא. הבנק לרוב יאשר את מסגרות ההלוואה הזמינות ללקוח מראש, בהתאם להתנהלות הבנקאית של הלקוח והכנסותיו.
  3. הלוואות בלון – הלוואות מסוג זה, הינן הלוואות לטווח מסוים, בו הבנק מאפשר לקחת סכום כסף, כנגד סכום כסף שעתיד להיכנס לחשבון הבנק של הלווה, ובתקופת ההחזר, יכול הלקוח לבחור האם לשלם רק את הריבית, לא לשלם את הריבית בכלל ולבצע את התשלום במלואו בסוף תקופת ההלוואה, או לשלם החזר חלקי מההלוואה כל חודש או כל רבעון, עד תום תקופת ההלוואה.

הלוואות בנקאיות או הלוואות חוץ בנקאיות – מה הכי כדאי?

באופן עקרוני, כאשר בוחנים את הריביות המוצעות על ידי הבנקים, ברוב המקרים, הלוואות בנקאיות יהיו זולות יותר מאשר הלוואות חוץ בנקאיות או הלוואות מגורמים פיננסים אחרים. הסיבה לכך נעוצה בעובדה, שהבנקים מקבלים הלוואות בריביות נמוכות במיוחד מבנק ישראל, ובעובדה שהבנקים מחזיקים ומגלגלים סכומי כספים גדולים. לפיכך, בכמעט כל המקרים, יעדיפו לקוחות לקחת את ההלוואה מסניף הבנק שלהם.

יתרון משמעותי נוסף של נטילת הלוואה מסניף הבנק שלכם, הינה ההכרות שיש לכם עם הבנק. בנקים בוחנים את ההתנהלות הפיננסית של לקוחותיהם באופן סדיר, ולפיכך, עשויים לאשר הלוואות גמישות יותר, או בסכומים גבוהים יותר, מאשר תוכלו לקבל אם תבחרו בחברה פיננסית שמלבד תדפיסי בנק בשלושת החודשים שקדמו להלוואה, לא יכירו את ההתנהלות הבנקאית שלכם לעומק, וכמובן שזה יתבטא בסכום שתקבלו, בריביות שיגבו מכם, ובגמישות בתשלום החזרי ההלוואה.