ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים היא תכנית חיסכון שניתנת לשכירים, ושבעזרתה חוסכים כספים לגיל הפרישה והיציאה לגמלאות, ומגנים במקרה של מוות או אבדן כושר העבודה- על ידי ביטוח חיים. את התכנית ממנים העובד והמעביד גם יחד- שניהם מפרישים סכומי כסף חודשיים לתכנית, כדי להגדילה בכל חודש. למעשה הדבר דומה מאוד לתכנית חיסכון פנסיה- שגם דרכה מקבלים בגיל הפרישה קצבאות חודשיות, וגם היא משלמת קצבה חודשים במקרה של מוות ובמקרה של אבדן כושר העבודה.

חשוב להבין שביטוח מנהלים אינו מיועד רק למנהלים ברמה גבוהה. אם אתם שכירים אתם בהחלט יכולים לשאול את המעביד שלכם אם ניתן לרכוש דרך החברה ביטוח מנהלים. אין צורך להיות מנהל או אדם במשרה בכירה כדי לקבל ביטוח מקצועי ומספק. הביטוח הזה יכול לעזור מאוד בתקופת הפרישה, שבה לא מקבלים יותר משכורות חודשיות קבועות, ולרוב צריכים להסתפק בפחות.

כפי שכתבנו, ביטוח מנהלים מקנה גם ביטוח והגנה במקרה של אבדן כושר העבודה. הסעיף הזה הוא חדש יחסית, ולפני שהוא החל להיות נהוג, היה צורך בהפרשה נוספת של סכום כסף כדי להגדיל את ביטוח המנהלים ולהוסיף לו את סעיף אבדן כושר העבודה, אך כיום זהו סעיף שניתן למצוא כמעט בכל תכנית ביטוח מנהלים

שלושת הסעיפים העיקריים שמרכיבים את ביטוח המנהלים- ביטוח פנסיוני, ביטוח אבדן כושר עבודה וביטוח חיים, הם אלו שהופכים אותו לחשוב ומקיף. הסעיפים האלו מקיפים את מרבית סוגי ההתרחשויות האפשריות. כך למשל במקרה שבו אדם נפצע ואינו מסוגל להמשיך לעבוד, ביטוח המנהלים יעזור לו וייתן לו סכומי כסף כדי שיוכל להמשיך ולחיות בשגרה יחסית.

חשוב לדעת שישנם מסלולים שונים של ביטוח מנהלים, וניתן לעבור ביניהם מתי שרק רוצים. כמו כן, יש סעיפים שונים שמוספים לתכניות ביטוח מנהלים, שהופכות אותם לפחות משתלמים וגם אותם כדאי לנסות לשנות אם אפשר. לדוגמה- אם כשהתחלתם את ההפרשה לביטוח המנהלים עישנתם, הדבר נלקח בחשבון בפוליסת הביטוח, אך אם הפסקתם, אתם יכולים להודיע על כך ולחסוך יותר. כמו כן, אם אתם רוצים לעבור לחברת ביטוח אחת מזו שיש לכם, ניתן לעשות זאת בכל זמן, ובסופו של דבר להגיע לניצול מקסימאלי של יכולת הביטוח ושל החיים המאושרים ללא דאגות מיותרים.

אם אמרו לכם במקום העבודה שמתחילים ביטוח מנהלים, כדאי לכם לברר איזו תכנית בדיוק ייעדו לכם, והאם היא תכנית משתלמת ואיכותית.

בשנים האחרונות אנשים רבים מחפשים תכניות חיסכון לטווח ארוך שיהיו אפקטיביות ויעזרו להם בשנות הפרישה, כמו גם יגנו עליהם במקרים שונים בלתי צפויים. ביטוח המנהלים היא תכנית חיסכון פופולארית מאוד, ששכירים רבים מנצלים הן לטובת ביטחון בהכנסה לתקופת הגמלאות, והן להבטחת הכנסה במקרה של חלילה מוות או אבדן חמור של כושר העבודה. ביטוח חיים וביטוחים נוספים הם ביטוחים שאנשים רבים לא רוצים להתעסק איתם, ולכן ביטוח מנהלים הוא אידיאלי למדי- כיוון שהוא כולל בתוכו כמה סוגים של ביטוחים וכמה כיסויים, שיכולים להקנות לכם ראש שקט ורגוע.

למידע נוסף בנושא פנסיה קרא את הדפים הבאים:

פנסיה | חיסכון פנסיוני | קרנות פנסיה | קופות גמל | קרנות השתלמות | ביטוח מנהלים | פנסיה חובה