פיקדון

רגע לפני שאנו מתחילים לדבר על חשיבות הפיקדון ויתרונותיו השונים, רצוי קודם כל לדעת מהו למעשה פיקדון? אז ככה: פיקדון הינו תוכנית של חיסכון והוא גם מוצר אשר מצטרף אל כל מיני מוצרי השקעה שונים  שאלו מוצעים על ידי הבנקים ללקוחותיהם הרבים. חשוב לדעת שכמעט בכל תוכנית חיסכון, המשתנים הכי משמעותיים בה הם גובה הריבית וכן אורך הזמן של הריבית.

אחת השאלה הכי מתבקשות שנשאלות על ידי לקוחות בנקים רבים היא: מדוע עדיף לי לחסוך כסף באיזו תוכנית פיקדון? חשוב להבין שחיסכון של כספים הוא לאו דווקא היכולת להצליח "לשים כסף בצד" אלא להכניס כסף אל תוך חיסכון שבעוד איקס זמן הכסף בתוכנית זו הצטבר.

כיצד לבחור פיקדון?
כשמחליטים לסגור כסף בפיקדון, חשוב להחליט מהו הסכום אותו אתם יכולים להרשות לעצמכם לסגור בפיקדון? החלטה זו מושפעת משני גורמים עיקריים – האחת שידוע הרי שכמה שסגורים יותר כסף בפיקדון, כך ניתן להגדיל את כמות החסכונות ומצד שני – כמה כסף אנו צריכים בכדי שהכסף יהיה נזיל על מנת להצליח לחיות בנוחות.

לאחר שהצלחתם לענות לעצמכם על שאלה זו ניתן להגיע אל הבנק ולברר איזה פיקדון הכי מתאים לכם. חשוב לדעת – במידה והחלטתם לסגור את כספכם לאורך זמן ולפתע שמתם לב שאתם צריכים לשבור את הפיקדון, אתם עלולים לשלם על כך קנס ולכן, עדיף לשקול היטב את כמות הכסף שאתם מכניסים לפיקדון ולהתייעץ איזה פיקדון הכי מתאים לכם (מבחינת תקופת זמן).

יתרונות
כשאנו חושבים על אפיק השקעה בפיקדון חשוב מאוד שנדע שלאפיק זה יש מספר יתרונות משמעותיים כיוון שמדובר בתוכנית חיסכון קונבנציונלית ויציבה. מעבר לכך, פיקדונות הם חסכונות לטווח קצר וניתנת ללקוחות הבנקים את האפשרות לסגור את כספיהם בפיקדון אפילו ליום אחד (פיקדון זה נקרא פיקדון קצר מועמד – פק"מ).

מידע נוסף

ניתן למצוא פיקדונות מסוימים אשר מאפשרים לערוך השקעה חודשית שהינה קבועה בסכומים גמישים או קבועים לטווחי זמן של כמה חודשים ולעיתים אפילו לטווחי זמן של מספר שנים. בשל נזילותו של הפיקדון, הרווחים (לרוב) יהיו נמוכים יותר מהרווחים בתוכניות של חיסכון. ההפרש יבוא לידי ביטוי בריביות בין פיקדונות שונים בטווחי זמן אחרים.

חשוב לזכור שלכל בנק באשר הוא (הקטנים והגדולים כאחד) יש אינטרס מאוד גדול שאצלם תערכו פיקדונות כאלו ואחרים. אם אינכם רוצים להרגיש שאתם מקבלים החלטות מאנשים שיש להם אינטרס ויד בעניין, אתם תמיד יכולים לפנות לבעלי מקצוע שאין להם שום קשר למוסדות פיננסים כאלו ואחרים על מנת שאנשים אלו יוכלו לכוון אתכם (על פי הדרישות והרצונות שלכם) מהו המהלך הכי טוב בשבילכם ואילו פיקדונות ולאיזה פרק זמן הכי מומלץ שתכניסו את הכסף שלכם.

על מנת שתוכלו ליפול על יועצים פיננסים כאלו ואחרים שבאמת נחשבים איכותיים, רצוי מאוד לערוך סקר שוק קטן אודות אנשי מקצוע איכותיים,  מהו הרקע המקצועי שלהם והאם המחיר שהם רוצים לקחת לכם אודות השירות שהם מעניקים לכם הוא מחיר הוגן ומשתלם. אל תשכחו לערוך השוואת מחיר בין כמה בעלי מקצוע שמתמחים ועוסקים בתחום הפיננסים על מנת שתוכלו למצוא את האדם המקצועי והמשתלם ביותר גם מבחינת מחיר.