פיקדון צמוד מדד

ברוב הבנקים בישראל מוצע ללקוחות דבר שנקרא פיקדון צמוד מדד. במצב הנוכחי ניתן לראות עליות חדות של הריביות במשק לצד עלייה חדה של המדד שהופכים את הפיקדון צמוד המדד לדבר מאוד אטרקטיבי. כיום רוב הבנקים במדינת ישראל מחזרים אחר לקוחות פוטנציאליים על מנת שאלו יעשו אצלם פיקדון בתנאים הכי אטרקטיביים שיש.

כל מה שרציתם לדעת על פיקדון צמוד מדד
אז מהו בעצם פיקדון צמוד מדד? בכן, פיקדון שהינו צמוד מדד הוא פיקדון אשר מצליח לשמור על ערכו של הכסף שמופקד בפיקדון. הצמדת סכום מסוים של הפיקדון אל המדד דואגת בעצם שגם לאחר תקופת זמן מסוימת, ערכו של הכסף לא ישתנה ואף יהיה זהה לערכו של הכסף שהיה בעת ההפקדה. ברוב המדינות המערביות המדד עולה מידיי שנה ב- 4% אחוזים לערך. המשמעות של פיקדון שהינו צמוד אל המדד הינה הוספת ערכו של הכסף על פי חישוב המדד החודשי, כל זאת בהתאם לתקופת ההפקדה.

חשוב להבין שכל בנק מציע לקהל לקוחותיו תנאים מגוונים עבור פיקדון שהינו צמוד אל המדד. ניתן למצוא פיקדונות שמצריכים הפקדה התחלתית בלבד של אלף ש"ח, פיקדונות שמצריכים הפקדה התחלתית של 5000 ש"ח ואילו פיקדונות שמצריכים הפרדה התחלתית של לא פחות מחמישים אלף ש"ח. תנאי הריבית שונים בהתאם לתקופת ההפקדה. בכדי למצוא פיקדון צמוד מדד שמתאים לכם, רצוי ללכת ולבדוק את הפיקדונות בכמה בנקים על מנת לבדוק איזה מסלול הוא הכי משתלם.
פיקדון חכם
ניתן למצוא בנקים שמציעים פיקדון שהינו צמוד מדד לתקופה של 42 חודשים. בדרך כלל שמציעים פיקדון זה מדובר על ריבית מצטברת של 4.44% (בערך) לתקופה הנ"ל. אז מהו בעצם היתרון של פיקדון זה? ובכן, פיקדון זה מבטיח ללקוחות שבתום התקופה, את הקרן שצמודה אל המדד יחד עם המחירים לצרכן בתוספת של ריבית (שגם היא כמובן צמודה אל המדד), בשיעור של 4.44%  תהפוך את הריבית לאפקטיבית יותר.

פיקדון מסוג זה מבטיח לקהל הלקוחות יתרונות מאוד בולטים. אחד מדובר על פיקדון שמבטיח ללקוח הגנה מפני מצבים אפשריים של התגברות בקצבה של האינפלציה וכן דבר זה מבטיח ריבית שהינה תחרותית יותר ביחס לכל מיני מוצרים אלטרנטיביים. כמו כן, ישנה תפנית בכל הנוגע לפיקדון המפתה – סכום ההשקעה המינימלי לפיקדון זה עומד על כחמישים אלף ש"ח.

בחירת בעל מקצוע
אם אתם רוצים לעבור בנק, רוצים לבדוק לעומק את הנושא של פיקדון בכלל וכן גם פיקדון צמוד מדד בפרט ואינכם רוצים להיות מושפעים מאנשים שיש להם אינטרס שתערכו פיקדון שהינו צמוד מדד (או כל פיקדון שזה לא יהיה) בבנק שלהם, ניתנת האפשרות המצוינת של לשכור את שירותיו של בעל מקצוע שמבין דבר מה בכל הנוגע לכלכלה.

חשוב לברר האם לבעל המקצוע בו אתם מתעניינים אכן יש ניסיון תעסוקתי בפועל בכל הנוגע לנושאים שונים בתחום הכלכלה (פיקדון דולרי, פיקדון, פיקדון שהינו צמוד מדד וכולי), האם מדובר על אדם עם וותק במקצוע והאם יש עליו המלצות. כמו כן, רגע לאחר שסיננתם והגעתם אל מספר מצומצם של בעלי מקצוע בתחום עמם אתם רוצים להתייעץ, בדקו האם הסכום שהם מציעים לכם אכן משתלם על ידי השוואת מחירים. אל תשכחו – ידע שווה כוח ולכן אסור לכם בשום פנים ואופן ללכת אל הבנק בנושא מסוים מבלי לדעת עליו פרטים.