ריבית על פיקדון

לקבלת
הצעת פיקדון

מלא את פרטיך וקבל הצעת פיקדון בנקאי ללא כל התחייבות מצידך

שם מלא
*טלפון
דוא"ל
גובה הפיקדון בש"ח
תקופת הפיקדון
* קוד אישור
captcha


האם ידעתם שבשל תשלום חסר מצד כל הבנקים שיש במדינת ישראל בגין פיקדונות הציבור נעשה למשקי הבית בישראל נזק עצום שעומד על כשני מיליארד שקל בשנה אחת בלבד? האם ידעתם שחלק גדול מאי התשלום נגרם בשל היעדר השקיפות מצד הבנקים? אם לא ידעתם את הדברים הללו ואם אינכם מבינים אודות ריבית על פיקדון, הגעתם בדיוק אל המקום הנכון.

ריבית על פיקדון – מידע נוסף
לפני מספר שנים נוכחנו לדעת שהבנק השישי בגודלו במדינת ישראל הציג טבלת ריביות אך לא הציג בהן את הריביות שהבנק משלם על הפיקדונות השונים של לקוחותיו. על פי עיון בטבלת התעריפים התבררה הסיבה לחשאיות המוחלטת של הבנק. טבלה זו גילתה כי התעריף הרשמי של הבנק לריבית מסוג ריבית על פיקדון שקלי לתקופה של כשלושה חודשים הוא 0.02% לאלו אשר מפקידים בפיקדונם סכום של עשר אלף ש"ח.

הבנק נוקב ריבית גבוהה יותר לאלו שמפקידים בחשבונם סכום של כחמישים אלף ומהם לוקח כ- 0.07% ולאלו שמפקידים פיקדון בסכום של מאה אלף נלקחת מהם ריבית בגובה של כ- 0.19%. ריבית אפסיות אלה, חשוב מאוד להזכיר, מוצגות כשהריבית בבנק ישראל עומדת על כ- 3%.

אחת הפעולות הקלאסיות ביותר אותו עורך כל בנק היא פעולת קבלת פיקדונות ומתן אשראי. חשוב להבין שלא מדובר בעוד שירות אשר הבנק מציע ללקוחותיו, מדובר בשירות שהוא הליבה של הבנק ולכן מפתיע מאוד היה לגלות כי בנק זה לא פירסם את טבלת הריביות שלו ויתרה מכך – מפתיע יותר לגלות שהריביות האפסיות היו נקובות בטבלה ולא שאר הריביות. אם למשל היה מדובר בתמחור של השירות שאיננו בתחום הליבה של הבנק, היה עוד איכשהו ניתן להבין את התמחור המעוות אך כשמדובר בשירות הבסיסי ביותר של הבנק, קשה מאוד להבין כיצד הוא נוקב בריביות האפסיות הללו.

מחירים גבוהים מדי
המקרה שהצגנו מקודם, רק ממחיש את הפערים העצומים בין המחירים שנקובים בתעריך לבין המחירים בפועל. אם למשל נעשה סריקה נגלה כי בנקים נוספים בארץ מציגים מחירון של עמלות בגבהים של פי 1.7 מהמחירים שנגבים בפועל. לעיתים ניתן למצוא בנקים שמציגים מחירים שגבוהים פי 3.3 מהמחיר שנגבה בפועל. בדיוק בשל כך נוצרים מצבים בהם אין שום משמעות להשוואה בין מחירי המחירון לבין המחירים שהבנקים מציעים ללקוחותיהם.

מעבר לכך, ניתן למצוא מנהלי בנקים רבים שמבקשים מכלי התקשורת השונים בכלל שלא להתייחס לתעריפים שהם עצמם מפרסמים, אבסורד שאין כמותו. הטענה לכך היא שהם אינם קשורים למחירים שנגבים על ידם בפועל ולצד זה אינם מפרסמים את המחירים שהם מציעים ללקוחות חדשים להצטרף אל הבנק ולכן, זוהי הסיבה שללקוח קשה מאוד לבצע השוואה בין הבנקים השונים (עקב המחירים הלא נכונים) ולהחליט איזה מהבנקים הכי מתאימים לו.

חשוב להבין שאדם שאיננו עוסק בתחום ואיננו מבין את המשמעות של המילה "ריבית על פיקדון" וכל מה שקשור לכך, עלול להסתבך וליפול על בנק שלוקח מלקוחותיו ריביות גבוהות הרבה יותר מבנקים אחרים. על מנת למצוא בנק הוגן, רצוי לשכור את שירותיו של בעל מקצוע שאין לו שום אינטרס להניע אתכם לבנק כזה או אחר. חשוב לבצע סקר שוק, לראות את עברו המקצועי של בעל המקצוע, היכן עבד, האם עבד במקומות פיננסים והאם המחיר שהוא דורש נחשב גבוה מדי. יש לבצע השוואת מחירים בין כמה בעלי מקצוע בכדי לקחת את בעל המקצוע לא רק המקצועי ביותר אלא גם המשתלם ביותר מבחינה התשלום.