הלוואות

הלוואות הן חלק מעולמינו, בשעה כזאת או אחרים. מרבית האנשים לוקחים הלוואה בשלב כזה או אחר של חייהם, ולמטרות שונות. יש אנשים שלוקחים הלוואה כדי לרכוש אוטו, ישנם שלוקחים הלוואה כדי לנסוע לחו"ל, יש שנקלעים לצרה וצריכים לכסות מינוס ועושים זאת באמצעות הלוואה, וכמובן כשקונים בית או דירה רוב האנשים לוקחים הלוואה שנקראת משכנתה. לכל הלוואה יש את התנאים שלה, את הריבית והמועד שבו מתחילים להחזיר אותה. לפני שלוקחים הלוואה, מומלץ לקרוא את כל הפרטים עליה, ולהיות בטוחים שאתם לוקחים הלוואה משתלמת שתוכלו לעמוד בהחזרה.

את סוגי ההלוואות השונות ניתן לחלק לשתי קבוצות עיקריות- הלוואת עבור הוצאות גדולות ומתכוננות, כמו חתונה או רכישת בית- שהם אירועים שבדרך כלל מתכננים זמן רב מראש, והלוואות שיש לקחת תוך זמן קצר ושלא תוכננו מראש. גם הסוג השני של ההלוואות יכול להיות הלוואות של סכומים גדולים כמובן. גם אם אתם זקוקים לסכום כסף באופן מיידי, כדאי לבדוק את הריבית של ההלוואה שאתם עומדים לקחת, ואת סוג ההצמדה שלה- לדולר או למדד, את אופן פריסת התשלומים, את ההשפעה של ההלוואה למסגרת האשראי שלכם או לחשבון הבנק ועוד. על ידי שאלות פשוטות תוכלו להיות בטוחים ולדעת שזו אכן הלוואה כדאית.

מהיכן לוקחים הלוואות? ישנם גורמים וגופים רבים שישמחו לתת לכם הלוואה בתנאים שונים. הנה סקירה קצרה של אותם גורמים: ראשית, ניתן כמובן לבקש הלוואה מחברים או מבני משפחה. מומלץ לסכם את כל התנאים מראש, כולל את צורת ההחזר, גובה ההחזר, מועד ההחזר וכך הלאה, וזאת על מנת למנוע עוגמת נפש או מריבות בהמשך. כמו כן, מומלץ לחשוב האם אתם באמת רוצים לקחת הלוואה מאותו חבר או בן משפחה, והאם ההלוואה לא תשנה את היחסים שלכם לרעה.

מקום נפוץ להלוואות הם כמובן הבנקים השונים. אם אתם לקוחות של בנק מסוים ויש לכם משכורת קבועה או הכנסה אחרת קבועה, סביר להניח שתוכלו לקבל הלוואה מהבנק שלכם. את ההלוואה תוכלו לפרוס לתקופות של כמה שנים, תוכלו לקחת הלוואה שבתחילה משלמים רק את הריבית שלה וסוגים נוספים של הלוואות. במקרים מסוימים יבקש הבנק שתשעבדו לו נכסים מסוימים, או שתתנו לו ערבויות שונות. הדבר תלוי כמובן בגובה ההלוואה שאתם מבקשים, במצב הפיננסי שלכם ובעבר הכלכלי שלכם בבנק.

ניתן גם לקחת הלוואות שנקראות הלוואות חוץ בנקאיות. אלו הלוואות שלוקחים דרך חברות ביטוח וקרן פנסיה. ההלוואות נלקחות כנגד ביטוח המנהלים שלכם, קרן ההשתלמות, קופות הגמל וקרנות הפנסיה שיש לכם, כיוון שאלו אפיקים שבהם נצברים לאורך השנים סכומי כסף גדולים למדי, ולכן ניתן לקחת הלוואה בעזרתם. אנשים רבים לא מודעים לאפשרות הזאת, ולכן האופציה הזאת נחשבת לפופולארית פחות, אך מומלץ לבדוק אותה, כיוון שלעתים היא משתלמת לא פחות מהלוואות שלוקחים מהבנק. גם מחברת האשראי תוכלו לקבל הלוואה. לרוב הלוואות שלוקחים דרך חברות האשראי הן הלוואות בסכומים נמוכים יחסית, שפרוסות לתקופת זמן קצרה יחסית- לרוב עד לשלוש שנים.

למידע נוסף בנושא הלוואות קרא את הדפים הבאים:

הלוואות | הלוואה לכל מטרה | הלוואות חוץ בנקאיות | הלוואות פרטיות | הלוואות לסטודנטים | הלוואות ללא ריבית