הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואות הן סכומי כסף שאנשים לווים מגורמים שונים, כדי לשלם עבור מוצרים ושירותים שונים שהם צריכים, ושאין להם את סכומי הכסף כדי לשלם עליהם בעצמם. את ההלוואות ניתן לקחת ממקומות שונים- מהבנקים, מחברות האשראי ומגורמים אחרים חוץ בנקאיים- אלו נקראות הלוואות חוץ בנקאיות. לפני שלוקחים הלוואה, מומלץ לבדוק את התנאים שלה בצורה מקיפה ויסודית, כדי להיות בטוחים שאתם מקבלים הלוואה הגונה בתנאים טובים.

מה הן הלוואות חוץ בנקאיות? בשנים קודמות, ניתן היה לקבל הלוואות רק מהבנקים, שדרשו ערבים וביטחונות. אם אדם מסוים לא עמד בתנאים שהציב הבנק (לדוגמה לא הייתה לו הכנס קבועה או נכסים שווי ערך), הוא לא היה מקבל אישור להלוואה, ולא היה יכול להשיג את סכום הכסף שהוא צריך. כיום המצב שונה, וניתן לקבל הלוואות מגורמים פיננסיים אחרים, וכך לקבל הלוואות חוץ בנקאיות.

הגופים הפיננסיים שנותנים הלוואות חוץ בנקאיות רבים למדי- חברות הביטוח, חברות האשראי, בתי השקעות שונים ועוד. כיום ניתן לקבל הלוואות חוץ בנקאיות שמתבססות על קרנות הפנסיה, ההשתלמות, ביטוח המנהלים וביטוחים נוספים שבהם נצברים סכומי כסף לאורך שנים, כך שהם יכולים לעמוד מנגד להלוואה.

מדוע הלוואות חוץ בנקאיות הולכות וצוברות פופולאריות? מכמה סיבות. ראשית, ניתן לרוב לקבל הלוואה ללא צורך בערבים שיחתמו על ההלוואה או ביטחונות שונים, וזאת עד לסכומי כסף בינוניים- עד לשלושים אלף שקלים, או חמישים אלף שקלים במקומות מסוימים. כמו כן, לעתים הריבית והעמלות השונות שלוקחים עבור הלוואות חוץ בנקאיות, הן נמוכות מאלו שלוקחים בבנק, כך שאתם חוסכים כסף. אם מדובר בסכום גדול, הריבית הופכת למשמעותית. כמו כן, היתרון הברור הוא שאין מעורבות של הבנק, ולכן אין התחשבות במצב החשבון שלכם.

אם אתם לוקחים הלוואות חוץ בנקאיות מגורם כמו חברת הביטוח, אין לה ידע על חשבון הבנק שלכם, על החסכונות ועל היתרה או המינוס שיש לכם, ולכן היא לא מתחשבת בנתונים האלו בזמן בקשת ההלוואה. למעשה אתם לא צריכים לתת דין וחשבון על הפעולות הפיננסיות שלכם לפני קבלת ההלוואה. למרות זאת, מומלץ לקחת הלוואה כאשר אתם מודעים לתנאיה ויודעים שתוכלו לעמוד בתשלומים ולהחזיר אותה במלואה.

חברות האשראי השונות מציעות הלוואות חוץ בנקאיות בתנאים טובים ובצורה מהירה. לרוב אין צורך בערבים ותוך שלושה ימים ניתן לקבל את ההלוואה. במקרים מסוימים הדבר משתלם, אך לעתים הריבית היא גבוהה מאוד, ומגיעה אפילו לריבית שנתית של 17%. מי בכל זאת לוקח הלוואה שכזאת? אנשים שיש להם צורך בהלוואה ויודעים שהבנק לא ייתן להם הלוואה, ואין להם ברירה אלא לקחת הלוואה בתנאים טובים פחות. ההלוואות האלו ניתנות לרוב עד לתקופה של חמש שנים, כאשר את התשלומים מחזיקים דרך כרטיסי האשראי החוץ בנקאיים.

חברות הביטוח ובתי ההשקעות גם הם מציעים הלוואות חוץ בנקאיות, וזאת כנגד התגמולים השונים שנצברו אצלם. ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה, קופות גמל ומוצרים פיננסיים אחרים שבהם נצברים סכומים גדולים של כסף. מומלץ לקרוא את הפרטים של ההלוואה, ולהיות בטוחים שהיא משתלמת עבורכם, לפני שאתם לוקחים אותה.

למידע נוסף בנושא הלוואות קרא את הדפים הבאים:

הלוואות | הלוואה לכל מטרה | הלוואות חוץ בנקאיות | הלוואות פרטיות | הלוואות לסטודנטים | הלוואות ללא ריבית