הלוואות פרטיות

הלוואות הן עסקאות שבהן מקבלים כסף מגורם כלשהו, ולאחר זמן מחזירים אותו בתוספת של ריבית, הצמדה וסכומי כסף נוספים שנגבים עבור ניהול ועוד. לכל הלוואה יש את התנאים שלה, את המועד שבו מתחילים להחזיר אותה, את גובה התשלומים החודשיים, את מספר התשלומים ואופן פריסתם וכן הלאה. עד לפני כמה שנים, ניתן היה לקחת הלוואות רק מהבנקים, ואנשים שהבנקים לא אישרו את קבלת ההלוואה, לא קיבלו אותה ולמעשה הגיעו לדרך ללא מוצא. כיום האפשרויות הן מגוונות ביותר, וחלקן נקראת הלוואות פרטיות.

מה הן הלוואות פרטיות? הלוואות פרטיות הן הלוואות שניתנות לאנשים פרטיים ולא לבתי עסק או לחברות שונות. ניתן לקבל הלוואות פרטיות מגופים פיננסיים שונים, כמו גם מחברים ומבני  משפחה. כמו כן, ישנם גורמים בשוק שנותנים הלוואות פרטיות בצורה לא חוקית, וכדאי להיזהר ולהתרחק במידה שאתם נתקלים בשירות שכזה בזמן שאתם מחפשים הלוואה פרטית.

אם אתם זקוקים בדחיפות לסכום כסף, סביר להניח שתפנו קודם כל לבנק. אם הבנק לא יסכים לתת לכם הלוואה, או שהתנאים שבהם הוא מוכן לתת לכם נראים לכם מוגזמים ולא משתלמים, אתם צריכים לפנות לגורם אחר ולאפיקים אפשריים אחרים שנותנים הלוואות פרטיות. אנשים רבים פונים לבני משפחה ולחברים בבקשה להלוואות. הלוואות פרטיות שלוקחים מבני משפחה ומחברים הן לרוב הלוואות בתנאים טובים מאוד, אך נלווית אליהם תחושה מעט לא נוחה וחשש מאי נעימות.

אם אכן אתם הולכים לקחת הלוואות פרטיות מבני משפחה או מחברים או מכרים, מומלץ לסכם את כל התנאים מראש, להעלות הכול על הכתב ולחתום בסוף הדף.  כדאי לעשות כמה עותקים ולשמור אותם אצל כל הגורמים המעורבים. ככה תהיו בטוחים שההלוואה ותנאיה ברורים לכל המעורבים, ושעשיתם הכול כדי למנוע אי נעימויות מיותרים. יחד עם זאת, כדאי שתדעו שפעמים רבים הלוואות פרטיות שכאלו גורמים למריבות ולסכסוכים שונים במהלך הזמן, ולכן מומלץ לעשות הלוואות כאלו לטווח זמן קצר כדי למנוע ככל האפשר בעיות.

גורם נוסף שמציע הלוואות פרטיות, הם מקומות עבודה רבים. ישנם לא מעט מקומות עבודה שמאפשרים לקיחת הלוואות פרטיות של עובדיהם, כשהביטחון שלהם להחזר ההלוואה הן המשכורות אותה הם עתידים לקבל באותו מקום עבודה. המגזר הציבורי מציע הלוואות פרטיות כאלו, אך גם חברות פרטיות גדולות. אם אתם שוקלים לקיחת הלוואה פרטית, כדאי לברר במקום העבודה שלכם, ולשאול האם הם מציעים הלוואות פרטיות ובאילו תנאים.

גוף פיננסי נוסף שמציע הלוואות פרטיות לאנשים רבים, הן חברות האשראי. אם יש לכם כרטיס אשראי, דעו שאתם יכולים לקבל הלוואה פרטית באמצעות הכרטיס. הלוואות כאלו הן הלוואות פרטיות שמקבלים בקלות ושלרוב לא נדרשים עבורן פיקדונות או עירבון מיוחד. הלוואות פרטיות שנלקחות דרך חברות האשראי נוטות להיות הלוואות עם ריבית גבוהה, אך יש מקרים שאין ללווה אופציה או אפשרות אחרת לקבלת הלוואה, והוא מוכן להתפשר על הלוואה בתנאים פחות טובים.

גם חברות הביטוח השונות מציעות הלוואות פרטיות, אשר נלקחות על חשבון חסכונות שצברתם עם השנים- כמו ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, קרן השתלמות ועוד. לרוב ניתן לקבל הלוואה פרטית עד לגובה של 50 אחוזים מסכום הכסף שנצבר עד עתה. כאשר לוקחים הלוואה שכזאת, כדאי מאוד לבדוק ולוודא שאתם לא פוגעים בשום צ ורה בחסכונות הפנסיוניים שלכם, כיוון שאלו חשובים מאוד לעתידכם הכלכלי.

למידע נוסף בנושא הלוואות קרא את הדפים הבאים:

הלוואות | הלוואה לכל מטרה | הלוואות חוץ בנקאיות | הלוואות פרטיות | הלוואות לסטודנטים | הלוואות ללא ריבית