הלוואות לסטודנטים

הלוואות לסטודנטים הן הלוואות שניתנות לאנשים שמתכוונים להתחיל ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה, ושצריכים הלוואה כדי שיוכלו לשלם על שכר הלימוד, ועל דברים נוספים שהם צריכים במהלך תקופת הלימודים שלהם. במרבית המקומות מציעים הלוואות סטודנטים בתנאים טובים, כדי לתמוך בסטודנטים ולעודד אותם ללמוד ולהחזיר את ההלוואה עם הזמן. הלוואות לסטודנטים ניתן לקחת דרך גורמים שונים, כמו בנקים, חברות אשראי וגופים פיננסיים אחרים.

אם אתם צעירים שסיימו צבא, או חזרו מהטיול הגדול, התקבלתם ללימודים ואתם צריכים לשלם את שכר הלימוד, ייתכן שנתקלתם בבעיה. שכר הלימוד בארץ אינו נמוך, ולסטודנטים רבים אין חסכונות או סכומי כסף שהם יכולים להוציא כדי לשלם על הלימודים. ולכן הלוואות לסטודנטים הפכו לנפוצות מאוד, ולכאלו שניתנות ללא צורך בערבויות מיוחדות. לרוב הסטודנטים אין נכסים או בטחונות שהם יכולים להציג לגורמים השונים, ולכן הם צריכים הלוואות לסטודנטים בתנאים מיוחדים.

בין ההלוואות לסטודנטים שמוצעות במקומות השונים, נמצא הלוואה שהמטרה שלה ייעודית וספציפית-  מימון הלימודים. במרבית המקרים אין תנאי קבלה מיוחדים כדי להיות זכאים לקבלת ההלוואה, מלבד הוכחה שאתם אכן מתחילים ללמוד או שהתקבלתם ללימודים ושזאת כוונתכם. ברוב המקרים, הלוואות לסטודנטים יינתנו עם ריבית נמוכה יחסית, ועם פריסה של תשלומי ההחזר עבור ההלוואה לאורך כל שנת הלימודים.

בדרך כלל, יש לקחת בכל שנת לימודים הלוואה חדשה, כיוון שרוב ההלוואות לסטודנטים בנויות כך שהן לשנה אחת בלבד. ניתן לבקש שמועד התחלת החזרת ההלוואה יהיה רק לאחר סיום הלימודים- כלומר שרק אחרי שהסטודנט יסיים את לימודי התואר שלו הוא יתחיל להחזיר את ההלוואה- מה שאמור להיות יחסית פשוט כיוון שאז הוא עתיד למצוא עבודה קבועה שתכניס משכורת חודשית, וזהו בסיס יציב והגיוני שבו ניתן להחזיר הלוואות.

אם הלוואות לסטודנטים בצורה הזאת לא נראים טובים מספיק או לא מתאימים, סטודנטים יכולים גם להיעזר בהלוואה שנקראת הלוואה לכל מטרה. הלוואה שכזאת היא שונה מעט, אך מתאימה גם לתשלום עבור לימודים של סטודנטים. בדרך כלל הריבית בהלוואה לכל מטרה תהיה גבוהה יותר מהלוואות לסטודנטים שהן ייעודיות ונקראות כך, אך היתרון שלהן הוא שניתן לקבל הלוואה בסכום גבוה יותר. הלוואה כזו מתאימה לסטודנטים ששכר הלימוד שלהם גבוה במיוחד, או שהם צריכים סכום כסף גדול כדי לממן את תקופת לימודיהם. לדוגמה, אם סטודנט צריך גם שכר דירה ואין לו מהיכן לשלם עבורו, ייתכן שהלוואה לכל מטרה תתאים לו יותר מההלוואות שמוצעות תחת קטגוריית הלוואות לסטודנטים.

כיום תחום הלוואות לסטודנטים הוא תחום שהולך וגדל, וניתן למצוא הלוואות שאותן צריך להתחיל להחזיר תקופה ארוכה לאחר סיום הלימודים- אפילו עשר שנים ויותר. כמובן שלהלוואות כאלו תהיה ריבית גבוהה יותר, והסכום שאותו יצטרכו להחזיר יהיה גדול, אך יש סטודנטים שההלוואות האלו נראות להם מתאימות ומשתלמות לאורך זמן.

הלוואות לסטודנטים הן הלוואות שגורמים רבים מעוניינים לתת, כדי לעודד צעירים ללכת וללמוד מקצועות חשובים ולקבל תארים שונים. כיום יודעים שלימודים הם דבר חשוב, ולכן גם אם אין לכם את סכום הכסף הדרוש כדי לשלם עבור הלימודים, דעו שיש המון הלוואות לסטודנטים שיכולות לעזור לכם לעבור את התקופה הזאת, ולסיימה עם תואר נחשק ביד.

למידע נוסף בנושא הלוואות קרא את הדפים הבאים:

הלוואות | הלוואה לכל מטרה | הלוואות חוץ בנקאיות | הלוואות פרטיות | הלוואות לסטודנטים | הלוואות ללא ריבית