הלוואות ללא ריבית

הלוואה מוגדרת כסכום של כסף שניתן לאדם מסוים, שהוא לווה הכסף, ושמוחזרת לאחר תקופה מסוימת, בתוספת ריבית, הצמדה וסכומי כסף נוספים שנגבים עבור שירותים שונים כמו שירות ניהול, עריכת המסמך ועוד. אנשים רבים לווים סכומי כסף שונים מגורמים שונים. האם ישנן הלוואות ללא ריבית ומה הן בעצם?

הלוואות ללא ריבית הן אכן דבר שקיים, גם אם אנשים רבים אינם מודעים לכך. ניתן לקבל הלוואות ללא ריבית מכמה גורמים, אך חשוב לדעת שאין זו פעולה פשוטה כמו קבלה של הלוואה רגילה. חלק מהבנקים מציעים הלוואות ללא ריבית ללקוחות חדשים שפותחים אצלם חשבון בנק. את ההלוואות ללא ריבית יוכלו לקבל אותם לקוחות חדשים, בתנאי שהם מעבירים את המשכורת החודשית שלהם לאותו בנק, ובתנאי שאותה משכורת עומדת על גובה מסוים כפי שקבע הבנק. במרבית המקרים הבנקים ידרשו משכורת שמעל הממוצע במשק, וכך תוכלו לקבל הלוואה ללא ריבית.

גורמים אחרים שמציעים הלוואות ללא ריבית, הם מוסדות גמ"ח (גמילות חסדים) וארגונים שהוקמו למטרה של מתן הלוואות ללא ריבית. אם אתם נמצאים במצב כלכלי קשה, כדאי לנסות לפנות לאחד מהגורמים האלו, ולברר האם אתם עומדים בתנאים לקבלת הלוואות ללא ריבית. במרבית המקרים, קבלה של הלוואות ללא ריבית אינה פשוטה כמו קבלה של הלוואה רגילה. יש צורך במילויים של טפסים רבים, בהצהרות שונות ואז בתקופת המתנה שיכולה לנוע בין מספר ימים לכמה חודשים. יתכן שלא תקבלו את ההלוואה, אך אם נראה לכם שיש סיכוי לקבלה, כדאי לנסות כיוון שהלוואה בתנאים כאלו היא הלוואה נדירה וכמובן משתלמת ביותר.

חשוב לדעת שרוב הגמ"חים והארגונים שמאפשרים קבלה של הלוואות ללא ריבית דורשות את חתימתם של שני ערבים שיש להם משכורת קבועה, כתנאי לקבלת ההלוואה. כמו כן, חשוב כמובן לזכור שהלוואות ללא ריבית אינן מתנה, ושיש להחזירן בסופו של דבר, על פי התנאים והסיכומים שאתם מסכמים איתם מראש.

כמו כן, ישנם ארגונים שהוקמו במטרה לאפשר מתן של הלוואות ללא ריבית לעסקים שנקלעו לקשיים, או לעסקים חדשים. כך למשל הקרן לסיוע לעסקים קטנים, שנותנת הלוואות ללא ריבית לעסקים קטנים שעומדים בתנאים שהיא מעמידה. בדרך כלל, יש צורך בהצגתם של טפסים שונים, ובהצגתה של תכנית עסקית מאורגנת ומסודרת. אם אכן אתם רוצים לקבל הלוואות ללא ריבית, כדאי להגיע מוכנים ולעשות הכול כדי לעמוד בתנאים ובאמת לקבל את ההלוואה, שיכולה לעזור לכם מאוד אם אתם עומדים להקים עסק, או אם העסק שלכם כבר פעיל ונתקל בקשיים כלכליים שמהם תוכלו לצאת בעזרת ההלוואה.

האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית היא הגוף המוכר ביותר בתחום הגמ"חים שנותנים הלוואות ללא ריבית. בניגוד למה שנהוג לחשוב, ההלוואות האלו אינן מוגבלות לאוכלוסיה חרדית בלבד. האגודה הזאת למשל, נותנת הלוואות ללא ריבית לנפגעי טרור ולמשפחותיהם, לעולים מאתיופיה שזקוקים לעזרה כספית כדי לממן דיור, למשפחות חד הוריות ולאוכלוסיות נוספות. למידע נוסף מומלץ לחפש באתרי האינטרנט השונים מידע על הלוואות ללא ריבית, ולחפש מידע על הגמ"חים השונים הפעילים בישראל.

למידע נוסף בנושא הלוואות קרא את הדפים הבאים:

הלוואות | הלוואה לכל מטרה | הלוואות חוץ בנקאיות | הלוואות פרטיות | הלוואות לסטודנטים | הלוואות ללא ריבית