בנק הפועלים

בנק הפועלים הוא הבנק שנחשב לבנק השני בגודלו בישראל. הוא נוסד בשנת 1921 על ידי ההסתדרות הציונית וההסדרות הכללית, וכיום הוא נשלט על ידי חברת אריסון, כשבעלת עניין נוספת בבנק היא חברת תעשיות מלח לישראל. לבנק הפועלים יש סניפים גם מחוץ לישראל- בצפון אמריקה, באירופה, בדרום אמריקה ובמדינות נוספות. בנק הפועלים נסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב כחברה ציבורית.

לבנק הפועלים שתי חטיבות עיקריות- חטיבה עסקית וחטיבה קמעונית. החטיבה העסקית היא זו שנותנת שירות ללקוחות עסקיים ולחברות שונות, והחטיבה הקמעונית היא זו שמשרתת עסקים קטנים יותר, לקוחות פרטיים ומציעה שירותי בנקאות אישית. כמו כן, מציע בנק הפועלים שירותי אשראי דרך חברות ישראכרט, יורוקרד, פועלים אקספרס ואמיתי. אלו מציעות כרטיסי אשראי שניתן להשתמש בהם בארץ ובחו"ל.

לבנק הפועלים יש גם חברה שמציעה ניהול תיקי השקעות- זוהי חברה שנקראת פעילים, והיא מציעה שירות ניהול תיקי השקעות לאנשים פרטיים ולגופים מסחריים שונים. ניהול תיקי השקעות משמעותו ניהול סכומים גדולים של כסף והשקעתם באפיקים פיננסיים שונים- מסחר בבורסה במניות ובניירות ערך אחרים, קניית מטבע חוץ, השקעה בנדל"ן ובסחורות כמו זהב ונפט, ועוד.

פועלים שוקי הון הוא בנק השקעות מטעמו של בנק הפועלים, שפועל משנת 1990. הבנק מציע מגוון רחב של שירותי בנקאות כולל הנפקות, מיזוגים, פעילות מחקר, ארגונים שונים לעסקים, פתרונות למימון ועוד. חברה נוספת נקראת הפועלים הנפקות בע"מ- זוהי חברה שנמצאת בבעלות מלאה של בנק הפועלים, והיא אחראית על גיוס מקורות מהציבור- וזאת על ידי הנפקות של אגרות חוב וכתבי התחייבות שונים. פועלים שירותי נאמנות בע"מ היא חברה נוספת של בנק הפועלים, והיא מציעה שירותי נאמנות.

עם השנים, החל בנק הפועלים לפעול גם בחו"ל, כדי להגדיל את רווחיו. כך למשל הבנק השתלב בעסקאות בינלאומיות שונות והגביר את פעילותו בשווקים שונים. כמו כן, לבנק הפועלים קשרים עם בנקים לאומיים ברחבי העולם. כיום יש לבנק הפועלים פעילות שכוללת בנקאות פרטית בחו"ל במגזרים עסקיים וללקוחות פרטיים אמידים שיש להם זיקה ישראלית.

לבנק הפועלים אתר אינטרנט יעיל ומעודכן, שבו ניתן לבצע פעולות רבות. ניתן לקרוא על החברה ופועלה, על חברות הבת השונות, לברר מיהם חברי הדירקטוריון, אילו קשרי משקיעים יש לבנק הפועלים, לקרוא הודעות אחרונות לעיתונות מטעם הבנק ולמצוא את הדוחות הכספיים האחרונים והמעודכנים של הבנק.

כמו כן, ניתן למצוא את הרשימה המעודכנת של כל סניפי בנק הפועלים בישראל ובחו"ל, כולל מספרי טלפון, כתובות מדויקות ושעות פתיחה, מידע על הלקוחות השונים של בנק הפועלים- מה הבנק מציע לחיילים, לסטודנטים, לצעירים, בתחומי הבנקאות האישית, הבנקאות העסקית ועוד. כמו כן, ניתן למצוא את תעריפון ומחירון העמלות שגובה הבנק, פרטים על הפיקדונות השונים ותכניות החיסכון האפשריות, מידע על הלוואות, משכנתאות ומידע פיננסי נוסף.

הבנק מציע שירותים רבים שניתנים און ליין באתר, ואפשרות לבצע פעולות שונות באמצעות אתר האינטרנט, ללא צורך בהגעה פיזית לסניף הבנק או בשיחת טלפון עם נציג שירות. כך למשל אפשר לברר את היתרה הנוכחית, לבצע העברות כספים ולהזמין פנקסי צ'קים במהירות ובפשוטות, בין השאר.

למידע נוסף אודות בנקים קרא את הדפים הבאים:

בנקים | בנק הפועלים | בנק לאומי | בנק דיסקונט | בנק מזרחי טפחות | הבנק הבינלאומי הראשון