בנק לאומי

בנק לאומי, שבעבר היה נודע בשם בנק לאומי לישראל, הוא הבנק שכיום נחשב לבנק הגדול בישראל. בנק לאומי ובנק הפועלים הם שני הבנקים הגדולים בישראל ומתחלפים במקום הראשון ברשימת הבנקים הגדולים. עד לשנת 2008 בנק לאומי שמר על יציבות במקום השני. בנק לאומי עוסק במגוון רחב של תחומים הקשורים לבנקאות- בנקאות עסקית, קמעונית, מסחרית, פרטית ובינלאומית, כמו גם בהשקעות שונות.

בנק לאומי הוקם בשנת 1902 בשם בנק אנגלו- פלשתינה על ידי אוצר התיישבות היהודית. בשנת 1951 שונה שמו לבנק לאומי לישראל. הבנק נסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב- כשמונים אחוזים ממנותיו של הבנק נסחרות בבורסה ומוחזקות על ידי הציבור. שאר אחוזי המניות נמצאים בידי המדינה וחברת שלמה אליהו.

מלבד הסניפים הפיזיים הרבים של הבנק, בנק לאומי מפעיל גם סניף וירטואלי מצליח שנקרא ישיר לאומי- זהו סניף ייחודי שבו כל הפעילויות השונות וכל הקשר עם הלקוחות מתבצע מרחוק על ידי תקשורת באמצעות הטלפון והאינטרנט. עד לאמצע שנת 2009 שמו של הסניף היה הישיר הראשון, אך בחודש יולי באותה השנה שונה שמו לישיר לאומי, כחלק מתהליך של מיתוג מחדש.

לבנק לאומי אתר אינטרנט מעודכן ומפורט, שבו ניתן לקבל מידע רב על החברה, על פעילות הבנק ועל פעילויות אישיות שלכם בחשבונכם. בין השאר, תוכלו לקרוא על חזון בנק לאומי, על קווי העסקים שהוא מפעיל, על חברות הבת שלו, המבנה הארגוני, חברת ההנהלה והדירקטוריון, לקרוא דוחות כספיים אחרונים, פרוטוקולים של אסיפות חברים, פירוט על סוגי הלקוחות של הבנק, על אפשרויות למציאת עבודה בבנק ועוד. כמו כן, תמצאו כמובן מידע מקיף על הסניפים השונים שמפעיל הבנק ושעות הפעילות שלהם.

אם יש לכם חשבון בבנק לאומי, תוכלו לבצע פעולות רבות בקלות ובמהירות בעזרת אתר האינטרנט שלו. בין השאר, ניתן לבקש הלוואות בצורה מיידית, לקבל פירוט על הפעילויות האחרונות שנעשו בחשבון, לראות את המצב העדכני של כרטיסי האשראי והפעילויות בהם, להעביר כספים לחשבונות אחרים, להזמין פנקסי צ'קים ולבדוק את מצב תכניות החיסכון ההלוואות והפיקדונות.

בנק לאומי מפעיל את אתר האינטרנט לאומי טרייד ישראל, שעוסק כולו בהשקעות בשוק ההון. באתר ניתן לראות עדכונים אחרונים מפעילויות שקורות בזמן אמת בשוק ההון, לצפות בשער המט"ח, במניות בולטות ובשעריהן, ובכלליות לצפות במצב השוק. כמו כן אם אתם רוצים להשקיע, ניתן לעשות זאת דרך האתר, ולפעול בתחום המניות, קרנות הסל, האג"ח ועוד. כמו כן, באתר תמצאו כלים רבים למשקיע, ביניהם תחזית אירועים, השוואת קרנות, ניתוחי תיקים, מחשבוני השקעות שונים, מבט לתיקים האישיים, מעקב אחרי המניות האישיות, הקרנות ושאר המוצרים הפיננסיים, לצפות בשערים העדכניים ועוד. ניתן להצטרף ללאומי טרייד בקלות, גם אם אין לכם חשבון בבנק לאומי.

לבנק לאומי יש חברות בת בארץ ובחו"ל. בארץ מפעיל בנק לאומי ושולט על בנק לאומי למשכנתאות, לאומי ליסינג והשקעות, בנק ערבי ישראלי, לאומי לפיתוח התעשייה, לאומי חברה למימון, ולאומי לפיתוח החקלאות, ובחו"ל נמצא בין השאר את בנק לאומי ארה"ב, בנק לאומי שוויץ ובנק לאומי פי.אל.סי (בריטניה). חברות בת נוספות הן לאומי קארד, לאומי פרטנרס, לאומי שירותי שוק ההון ועוד.

למידע נוסף אודות בנקים קרא את הדפים הבאים:

בנקים | בנק הפועלים | בנק לאומי | בנק דיסקונט | בנק מזרחי טפחות | הבנק הבינלאומי הראשון