בנק דיסקונט

בנק דיסקונט הוא אחד מחמשת הבנקים הגדולים בישראל. הבנק הוקם בשנת 1935 על ידי שלושה שותפים. בשנות הפעילות הראשונות של בנק דיסקונט הגיע לו פרסומות בעקבות הלוואות בתנאים נוחים שנתן בתקופת המנדט. בשנת 1944 רכש הבנק את בנק מרכנתיל ולאחר מכן גם את פעילותו של בנק עותומן בישראל.

בשנות החמישים בנק דיסקונט היה הבנק השני בגודלו בשיראל, פתח סניפים רבים ברחבי הארץ והעניק שירות גם בשעות אחר הצהריים. בשנות השישים התרחבה פעילותו של הבנק- סניפים נפתחו בניו יורק, והוקם בנק ייעודי למשכנתאות. בנק דיסקונט היה הראשון שהונפק לציבור בבורסה למסחר במניות בל אביב.

כיום מחזיקה המדינה בכ-12 אחוזים ממניות הבנק, בידי הציבור כ-50 אחוזים מהמניות, ובידי קבוצת ברונפמן- שראן כ-26 אחוזים מהמניות. שאר המניות אצל משקיעים נוספים וקבוצות אחרות. לבנק יש כיום שתי חברות בת בנקאיות- בנק מרכנתיל דיסקונט ובנק דיסקונט למשכנתאות. נוסף על כך, הבנק שולט בכ-27 אחוזים מהבנק הבינלאומי הראשון לישראל.

כיום יש לבנק דיסקונט 125 סניפים בכל רחבי הארץ, כשלמעלה ממאה מהסניפים פתוחים גם בימי שישי. כמו כן הבנק מפעיל סניפים מסוימים בשעות פעילות מיוחדות- עד לשמונה בערב, וכמה סניפים שייעודם הוא פתיחת חשבון- והם פתוחים עד השעה עשר בערב בימי חול ועד שתיים וחצי בצהריים בימי שישי.

בנק דיסקונט למשכנתאות הוקם בשנת 1959 כחברה ציבורית ונסחר בבורסה, אך בשנת 2007 הבנק הפך לחברה פרטית בבעלותו של בנק דיסקונט. הבנק מציע מגוון רחב של שירותי הלוואות ושירותים בנושא מימון נדל"ן- משכנתה לרכישת בית או לבנייתו, הלוואות שונות הקשורות לביטחון דירות המגורים, וגם מוצרים משלימים שונים- כמו משכנתה לרכישה של נכסים המיועדים להפוך למשרדים, נכסים למטרת מסחר, תעשייה קלה וכן הלאה.

בנק מרכנתיל הוא בנק שהוקם לפני שנים רבות במצרים, ובשנות העשרים הרחיב את פעילותו לפלשתינה. עם השנים התפתח הבנק ועבר מבעלות זו לאחרת, ובשנת 1993 שונה שמו מבנק ברקליס דיסקונט לבנק מרכנתיל דיסקונט. הבנק מציע שירות ללקוחות בתחום רבים, כמו תחומי התעשייה השונים, המסחר, לקוחות פרטיים עצמאיים ושכירים וגם חברות. הבנק מציע שירות אישי של בנק קטן ומקצועי.

לבנק דיסקונט יש אתר אינטרנט מתקדם ויעיל, שבו ניתן לבצע פעולות שונות. כמובן יש בו מידע כללי על הבנק, מידע על הסניפים השונים ואפשרות לאיתור סניף על פי מקום מגורים. נוסף על כך, תמצאו בו מידע שימושי על הלוואות שונות והשקעות שניתן לבצע, מידע חשוב על ייעוץ פיננסי לתקופת הפנסיה והגמלאות, מידע על כרטיסי האשראי השונים, מבצעים שקשורים לכרטיסי האשראי ומסלולי אשראי מיוחדים, כמו גם שאלונים שאמורים לעזור לכם לאבחן את מצבכם הכלכלי והפנסיוני.

כמו כן, ניתן לבצע פעולות שונות און ליין באתר, וכך לחסוך זמן יקר של הגעה פיזית לאחד מסניפי הבנק או המתנה בשיחת טלפון. בעזרת קוד תוכלו לקבל גישה ישירה לחשבון הבנק שלכם ולבצע פעולות שונות מהבית. ניתן להפעיל כרטיסי אשראי חדשים, לשלם חשבונות ולבצע פעולות נוספות, תוך קבלת הטבה בדמות עמלות נמוכות יותר מאלו שנגבות על אותן הפעולות בסניפי הבנק.

למידע נוסף אודות בנקים קרא את הדפים הבאים:

בנקים | בנק הפועלים | בנק לאומי | בנק דיסקונט | בנק מזרחי טפחות | הבנק הבינלאומי הראשון