בנק מזרחי טפחות

בנק המזרחי טפחות נחשב לבנק הרביעי בגודל בישראל. הבנק פועל בישראל ובארצות אחרות, בתחומי בנקאות מסחרית, בנקאות עסקית ובנקאות קמעונית, כמו גם בפעילות שקשורה בתחום המשכנתאות. לבנק יש למעלה מ-160 סניפים ברחבי הארץ. מחוץ לישראל הפעילות נעשית דרך חברות בת של הבנק, ואלו מפעילות נציגויות וסניפים באירופה, בארצות הברית ובדרום אמריקה.

בנק מזרחי טפחות, נוסד בשנת 1923 כבנק המזרחי. בשנת 1925 נפתח הבנק לקהל הרחב ונפתח סניף בתל אביב. לאורך השנים עברו שינויים על הבנק, בהם התאחדות עם בנק הפועל מזרחי ועוד. בשנת 2005 התמזגו בנק המזרחי המאוחד ובנק טפחות למשכנתאות, והפכו לבנק שנקרא בנק מזרחי טפחות.

החטיבה הקמעונית של בנק מזרחי טפחות היא שאחראית על הלקוחות הפרטיים והלקוחות העסקיים הקטנים. כמו כן החטיבה אחראית על המשכנתאות, הבנקאות הישירה, אפיקי ההפצה שלה, ובנקאות פרטית שמוצעת ללקוחות נבחרים. לחטיבה יותר מ-160 סניפים ושלוחות, ופעילות שנקראת מזרחי טפחות LIVE- אופציה שמציעה את כל השירותים הניתנים בסניפים ללא צורך להגיע לסניפים,על ידי שירות בטלפון, באמצעות דואר אלקטרוני, SMS, פקס ועוד ערוצי תקשורת ישירים.

החטיבה לבנקאות עסקית של בנק מזרחי טפחות, היא זו שבאחריותה הפעולות שמבצעים תאגידים גדולים ולקוחות עסקים גדולים. בחטיבה נמצא תאגידים שונים, ואת תחום הבנקאות המסחרית. בתוך החטיבה קיימות יחידות ספציפיות שמציעות שירות מיוחד ללקוחות מתחום הבנייה והנדל"ן, לקוחות מתחומי המימון והסחר הבינלאומי ולקוחות מתחום היהלומים.

החטיבה הפיננסית של בנק מזרחי טפחות, היא זו שאחראית על הנכסים של הבנק עצמו, על התחייבויות השונות שלו בשווקים הפיננסיים השונים- סחר במטבעות, ריביות, ניירות ערך, פעילויות עסקיות של קבוצת מזרחי טפחות ותחום הבנקאות הפרטית. בתחום הבנקאות הפרטית, מטפלים בלקוחות אמידים במיוחד, או כאלו שיש להם רכוש רב והם מוגדרים בעלי עושר פיננסי גבוה, ויש להם נכסים רבים להשקעה. כמו כן, קיימת פעילות בינלאומית, שבה מתבצעות פעילויות עסקיות שונות בחו"ל- בעיקר בנקאות פרטית ללקוחות ישראלים שיש להם פעילויות שונות מחוץ לישראל. כיום לבנק מזרחי טפחות יש שלוחות במקומות רבים, ביניהם נמצא את לוס אנג'לס, לונדון, מקסיקו, פנמה ועוד.

לבנק מזרחי טפחות יש כמה חברות בת. אתגר, היא חברה לניהול תיקי השקעות, שכפופה לביקורת של רשות ניירות הערך ולביקורת של הבנק עצמו. החברה מציעה שירות של ניהול תיקי השקעות ללקוחות פרטיים ומוסדיים, שרוצים לבצע השקעות שונות בשוק ההון- בשוק המניות, אגרות החוב השונות, מטבע החוץ, שוק הסחורות, נדל"ן ועוד. החברה מעסיקה אנשי מקצוע ותיקים ומקצועיים, שיכולים לתת שירות וייעוץ למבקשים להשקיע את כספם באפיקים השונים.

חברת בת נוספת היא החברה לנאמנות, שמציעה שירות של בניית עסקאות נאמנות יחד עם שירותי בנקאות נוספים של הבנק. חברה שלישית נקראת iteam, והיא מציעה שירות בתחום המחשוב, התכנות ואבטחת המידע של הבנק. החברה אחראית על כל התחומים האלו של בנק מזרחי טפחות. בעבר חברה זו הייתה חברה עצמאית אך בשנות השמונים היא נרכשה על ידי מזרחי טפחות והפכה לחברה שנותנת שירות לבנק עצמו.

למידע נוסף אודות בנקים קרא את הדפים הבאים:

בנקים | בנק הפועלים | בנק לאומי | בנק דיסקונט | בנק מזרחי טפחות | הבנק הבינלאומי הראשון